Wydawnictwo C2 wydawcą nowej książki „Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku”

woodstock_1969_ksiazka_baner
Wydawnictwo C2 będzie wydawcą kolejnej książki mojego autorstwa, a właściwie – współautorstwa, gdyż „Woodstock 1969. Najpiękniejszy weekend XX wieku jest wspólnym dziełem moim oraz Pawła Urbańca. To książkowe wspomnienie najsłynniejszego festiwalu w dziejach świata. Prawdziwy almanach.

Informacje wydawcy:

To wspaniałe, że marzenia czasem się spełniają. Pamiętny Woodstock roku 1969 zrodził się właśnie z marzeń o gigantycznym koncercie na świeżym powietrzu, gdzie kilkadziesiąt tysięcy wolnych ludzi mogłoby usiąść na trawie i w hipisowskim uniesieniu wysłuchać ulubionych zespołów. To dobrze, że marzenia czasem się spełniają! Do Bethel niespodziewanie i spontanicznie zjechało niemal pół miliona słuchaczy, kolorowych, szczęśliwych… odurzonych oraz mających ochotę na wolną miłość. Farma Maxa Yasgura została podeptana i stratowana, zapasy jedzenia (w najbliższej okolicy!) skończyły się po kilkunastu godzinach od rozpoczęcia festiwalu, pomysł biletowanej imprezy spalił na panewce, a rząd poważnie zastanawiał się nad wprowadzeniem w tym regionie klęski żywiołowej i interwencją gwardii narodowej. Muzyków dostarczano za scenę helikopterami. Apokaliptyczna burza, która przeszła nad farmą, zmieniła krajobraz w jedną, wielką, błotną kałużę, co jednak zupełnie nie przeszkodziło tłumom w zabawie, a organizatorom
w kontynuowaniu darmowego już koncertu. Na trzy dni w stanie Nowy Jork powstało nowe miasto: bez władz, bez policji, bez polityków.

I funkcjonowało świetnie. Te trzy szalone dni przeszły do historii XX wieku i to nie tylko tej muzycznej. Woodstock ’69 okazał się nie mniej ważny dla historii USA od pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, które miało miejsce na kilka tygodni wcześniej, zanim młody Joe Cocker wykonał na festiwalowej scenie piosenkę With a Little Help from My Friends…, Alvin Lee rozpalił tłum kilkuminutową wersją I’m Going Home, a Hendrix o ósmej nad ranem zaintonował na swoim Fenderze hymn narodowy…

Ta wciągająca i kompletna pod względem merytorycznym książka prezentuje kulisy organizacji najsłynniejszego festiwalu na świecie. Przedstawia jego przebieg
z perspektywy publiczności i zaplecza, opisuje nieznane dotąd fakty oraz anegdoty. Zawiera ekskluzywne, zebrane specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa, wspomnienia muzyków, którzy w 1969 roku wyszli na scenę Woodstock, zyskując artystyczną nieśmiertelność. Opowiada także o czasach, w których odbyło się to wyjątkowe wydarzenie. Hipisowskie lato 1969 roku miało swoją własną, wspaniałą, ale i często tragiczną historię.

Kiedy zostaliśmy uznani za przebywających na terenie klęski żywiołowej, wypowiedziałem jeden z moich najlepszych tekstów. Powiedziałem wtedy: „Na terenie klęski żywiołowej zawsze jest odrobina nieba, musimy więc być w raju!”.
Wavy Gravy

Wyobraź sobie kilku mężczyzn zapakowanych do helikoptera i lecących nad półmilionowym tłumem, przyklejonych nosami do szyby i krzyczących: „Hej Joe, spójrz tam, niewiarygodne…”.
Henry McCullough / Grease Band, Joe Cocker

Publiczność była tak liczna, że wydawało ci się, że stoisz na plaży i patrzysz na ocean. Myślę, że nie będę tutaj oryginalny… to był naprawdę nieziemski widok, oszałamiający i nie do zapomnienia.
Michael Shrieve / Carlos Santana Band

Gdy dotarliśmy na Woodstock, jedyne czego chciałem, to znaleźć jakieś miejsce do spania i odpocząć. Poszedłem więc do jednej z przyczep, które organizatorzy przygotowali, i zasnąłem na worku ze śmieciami. Kiedy obudziłem się około północy po to, żeby się rozejrzeć, któryś z organizatorów powiedział do mnie: „No dobra, to skoro już tu jesteś, to dawaj na scenę i graj!”.
Johnny Winter

Woodstock zmienił sposób myślenia nie tylko mojej generacji, ale także tych, które przyszły później. Od ponad czterdziestu lat to wydarzenie jest w naszych głowach i wciąż przypomina nam o tych wyjątkowych czasach.
Juma Sultan / Jimi Hendrix Band

W tamtym czasie zmagaliśmy się z problemami na tle rasowym. To wszystko było dla nas dużą motywacją do działania. Potem nasz kraj wszedł w konflikt w Wietnamie. Co było czymś kompletnie niezrozumiałym, negatywnym, a my staraliśmy się z tym walczyć i zakończyć to jak najszybciej.
David Crosby / Crosby, Stills & Nash

To wciągajaca i kompletna pod względem merytorycznym książka prezentuje kulisy organizacji najsłynniejszego festiwalu w dziejach świata. Przedstawia jego przebieg z perspektywy publiczności i zaplecza, opisuje nieznane dotąd fakty oraz anegdoty. Zawiera ekskluzywne, zebrane specjalnie na potrzeby tego wydawnictwa, wspomnienia muzyków, którzy w 1969 roku wyszli na scenę Woodstock, zyskując artystyczną nieśmiertelność. Opowiada także o czasach, w których odbyło się to wyjątkowe wydarzenie. Hipisowskie lato 1969 roku miało swoją własną, wspaniałą, ale i trudną historię.

Płyta audio CD zawiera nagrania fragmentów rozmów z:

Bill Chelf
David Crosby
Greg Erico
Ira Stone
John B. Sebastian
Johnny Winter
Mike Heron
Melanie Safka
Robin Williamson
Stu Cook
Leo Lyons
Chick Churchill
Ric Lee
Wavy Gravy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>